Porady

STERYLIZACJA

Zwracajcie uwagę czy miejsce, w którym zaopatrujecie się w kolczyki, daje wam:
– możliwość sterylizacji produktu
– posiada sterylne zgrzewane opakowania
– a co najważniejsze: nie pozwala przymierzać swoich produktów, gdyż takie działania mogą prowadzić do zakażenia wirusem HIV, HBV oraz innymi groźnymi chorobami.

-Kolczyk po lewej stronie nie został jeszcze wysterylizowany – pasek z boku opakowania jest zabarwiony na szaro, ( jeśli dotyczy to dezynfekcji w myjce ultradźwiękowej kolor paska jest poprawny).
-Kolczyk po prawej stronie jest wysterylizowany – pasek jest koloru czarnego ( nie dotyczy dezynfekcji w myjce ultradźwiękowej).
-Aby sterylizacja przebiegała bardzo dokładnie kolczyki zostają rozkręcone.
-Wszystkie kolczyki poddane procesowi sterylizacji lub dezynfekcji zostają zapakowane w sterylne rękawy ( opakowania) zgrzewane z dwóch stron.
Sterylizacja to proces, który musi przebiegać zgodnie z najsurowszymi zasadami bezpieczeństwa i normami higieny ( zgodnie z dyrektywą EN 13060).

AUTOKLAW – Autoklawy klasy B są jednymi z najbardziej zaawansowanych sterylizatorów parowych. Potrafią sterylizować praktycznie każdy rodzaj materiałów, zwłaszcza długie, cienkie przewody, jak na przykład cewniki, igły, endoskopy, wzierniki, końcówki stomatologiczne itp. Jak do tej pory jest to najlepsza z istniejących technik, która daje możliwość sterylizacji każdego rodzaju produktu. Spełniają one wymogi wysokiej wydajności według standardu europejskiego EN 13060 klasy B. Tego rodzaju autoklawy są również przydatne w gabinetach lekarskich, kosmetycznych, stomatologicznych itp. Wszędzie tam, gdzie istnieje znaczna potrzeba bądź sanitarne wymagania sterylizacji materiałów.

OPAKOWANIA – Metoda, która zapobiega zakażeniom to sterylizacja w autoklawach. Lecz również po sterylizacji należy zapobiec zanieczyszczeniu danego wyrobu przez zarazki znajdujące się w powietrzu lub przeniesione przez dotyk, prowadzące nieuchronnie do zakażenia, dlatego tak ważne jest ich odpowiednie opakowanie.
Aktualnie w państwach europejskich istnieje, w dużym stopniu znormalizowany, system specjalistycznych opakowań sterylizacyjnych, który pozwala na zapakowanie wyrobu poddawanego sterylizacji, umożliwia jego sterylizację w opakowaniu, przechowywanie, transport i aseptyczny sposób wyjmowania z opakowania. Normą europejską odnoszącą się do opakowań sterylizacyjnych, obecnie również polską jest norma PN EN 868.

W naszym sklepie klient ma wybór! Może otrzymać:
– kolczyk wysterylizowany lub zdezynfekowany a następnie zapakowany w sterylny rękaw (opakowanie) zgrzewany z dwóch stron. Działania te zabezpieczają przed wtórnym skażeniem. Koszt to 2 zł.
– lub kolczyk nieobjęty sterylizacją ani dezynfekcją, który zostanie zapakowany w woreczek do biżuterii.

Niektóre produkty dostępne w sklepie nie mogą być sterylizowane w autoklawie ze względu na materiał, z którego są wykonane lub rodzaj wykonania np. jeśli są to kolczyki klejone w tej sytuacji proponujemy dezynfekcje w myjce ultradźwiękowej z odpowiednimi płynami.

MYJKA ULTRADZWIĘKOWA – nowoczesna technologia mycia za pomocą ultradźwięków zapewnia szybkie i skuteczne czyszczenie. Energia ultradźwiękowa dociera do trudno dostępnych miejsc. Powstające zjawisko kawitacji polega na wytworzeniu w roztworze myjącym olbrzymiej ilości fal ciśnieniowych w postaci implodujących pęcherzyków powietrza, które odrywają zanieczyszczenia od podłoża. Elektroniczny proces czyszczenia dzięki przenikliwości bąbelków dociera do wszystkich zakamarków (dlatego nasze kolczyki zostają rozkręcane przed procesem sterylizacji).

PŁYNY DEZYNFEKUJĄCE STOSOWANE RAZEM Z MYJKĄ ULTRADZWIĘKOWĄ:
Aniosyme DD1 – Płynny, trój-enzymatyczny preparat do manualnego mycia i dezynfekcji zanieczyszczonych narzędzi chirurgicznych, endoskopów i innych wyrobów medycznych. Spektrum działania: bakteriobójcze, prątkobójcze, grzybobójcze, wirusobójcze: HIV, HBV, HCV.
Lysetol ff – skuteczność mikrobiologiczna. W 60 min zabija bakterie, prątki, grzyby, wirusy (łącznie HBV I HIV). Zawiera substancje chroniące przed korozją, idealne połączenie z myjką ultradźwiękową. Doskonały do dezynfekcji i jednoczesnego czyszczenia narzędzi i przyrządów stosowanych w szpitalach oraz w gabinetach lekarskich. Skuteczny wobec bakterii, grzybów, wirusów (w tym polio, adeno, HBV, HIV).

UWAGA:
Nie kupuj kolczyków niewiadomego pochodzenia. Na rynku pojawiają się wyroby z przeróżnych materiałów przypominających wzorami kolczyki markowych firm, ale niestety wytwarzane są z tanich materiałów, co przeważnie widać po cenach ewentualnie dla fachowego oka po ich wyglądzie. Nieprofesjonalny piercing oraz kolczyki mogą wyrządzić wiele krzywdy naszemu ciału w postaci :
-ropiejących ran
-narośli wokół miejsca przebicia
-uczuleń
-migracji kolczyka,
a to wszystko prowadzi do powstania BLIZN.

 

 

PIERCING

STAL CHIRURGICZNA 316 L:
– najbardziej popularny materiał do produkcji kolczyków do ciała
– zakłada się ją na wygojone miejsca przebić
– kolor srebrno-stalowy
– stosowana jest nie tylko w piercingu, ale także w medycynie
– Odmian stali jest kilka w tym 316 L odporna na korozje zastosowana w biżuterii i medycynie. Mimo iż zawiera ona nikiel nie emituje soli niklu do organizmu i nie powoduje u większości ludzi uczuleń.

TYTAN G 23:
– idealny materiał na pierwsze przekłucie ( zgodnie z EU Nickel Directive z 2001) gdyż jest on biokompatybilny z ciałem
– jest metalem o zabarwieniu srebrno-stalowo-szarym
– tytan jest niezwykle lekki ( około 45% lżejszy od stali) i dwukrotnie od niej silniejszy
– jest jednym z najtwardszych metali na świecie, dlatego też jest bardzo odporny na odkształcenia mechaniczne.
– nie powoduje reakcji alergicznych, dlatego od lat używany jest z powodzeniem w implantologii.
– jest odporny na działanie promieni słonecznych, słonej wody, chloru, kwasu solnego i innych substancji chemicznych
– nie koroduje

BIOPLAST:
– jest biokompatybilny
– koloru przezroczysto-matowego
– charakteryzuje się elastycznością
– przyśpiesza gojenie
– nie uczula gdyż nie zawiera niklu

AKRYL:
– wyjątkowo dobrze tolerowany jest przez ciało
– zakłada się go na wygojone miejsca przebić
– najczęściej kolczyki akrylowe występują w postaci wielokolorowych
– należy go często czyścić
– nie wolno poddawać go procesom sterylizacji
JEŚLI MASZ JAKIEŚ DODATKOWE PYTANIA DOTYCZĄCE PIERCINGU ZAJRZYJ NA STRONE NASZEGO STUDIA DO DZIAŁU PORAD!!!

 

 

CZYM JEST PIERCING?

PIERCING (z ang., wym. pirsing; inaczej kolczykowanie, przekłuwanie) – jedna z popularnych form ozdabiania ciała. Polega na wykonywaniu przekłuć w specyficznych miejscach ciała (np. nosa) i wprowadzaniu w takie miejsca kolczyków wykonanych zwykle (w odróżnieniu od kolczyków tradycyjnie zakładanych do uszu) z tytanu lub stali chirurgicznej, do permanentnego noszenia. Ze względu na radykalny charakter takiego ozdabiania ciała, piercing jest zaliczany do jednej z praktyk tzw. modyfikacji ciała.

PODSTAWOWE PRZEBICIA WOKÓŁ UST:

1. LABRET
2. LIP ( LOWER)
3. MADONNA
4. MEDUSA POZOSTAŁE PRZEBICIA:

5. języka / standard tongue
6. przebicie górnego wiązadła / superior fraenum
7. przebicie dolnego wiązadła / lower fraenum
PODSTAWOWE PRZEBICIA UCHA:

1. LOBE
2. TRAGUS
3. ANTI-TRAGUS
4. SNUG
5. AURICLE
6. ROOK
7. INDUSTRIAL (scafiold)
8. FORWARD PINNA POZOSTAŁE PRZEBICIA:

9. tunels
10. conch
11. daith
12. industrial (via rook)
13. orbital
14. pinna
15. snug
16. transverse lobe
17. weaving
POZOSTAŁE PRZEBICIA:

- PRZEBICIE PĘPKA / Standard Navel
– PRZEBICIE BRWI / Standard Eyebrow
– PRZEBICIE NOSA / Standard Nostril
– PRZEBICIA INTYMNE
– PRZEBICIA INDUSTRIAL
– PRZEBICIA MICRODERMAL

ROZMIARY:

L – DŁUGOŚĆ
U – GRUBOŚĆ
E – ROZMIAR KULECZKI
R – ŚREDNICA
JEŚLI MASZ JAKIEŚ DODATKOWE PYTANIA DOTYCZĄCE PIERCINGU ZAJRZYJ NA STRONE NASZEGO STUDIA DO DZIAŁU PORAD!!!

Jakiekolwiek próby wykorzystania powyższych materiałów są zabronione i automatycznie będą ścigane na drodze postępowania sądowego.

  • © Copyright 2014 ePiercing.pl. All Rights Reserved.